Золотий ювілей священства

Золотий ювілей священства

Золотий ювілей священства

 

Цього року отець Михаїл Комарницький відзначив поважний ювілей – п’ятдесятиріччя священства. Крім високої церковної нагороди, Бог обдарував його безмежним родинним щастям – обоє онуків та три зяті пішли Христовою дорогою, служачи ближнім у сані священиків. До ювілею здійснилася ще й одна з найзаповітніших мрій отця та усього українського народу.

7 квітня, у день Свята Благовіщення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці та Приснодіви Марії, настоятеля Свято-Михайлівського храму міста Стебника митр. прот. Михаїла Комарницького вітали з п’ятдесятиріччям від дня його висвячення у сан священика.

З благословення Преосвященнійшого Владики Якова, єпископа Дрогобицького і Самбірського УПЦ Київського Патріархату, вручили настоятелю храму Архістратига Божого Михаїла в місті Стебнику Дрогобицького благочиння прот. Михаїлу Олексійовичу Комарницькому високу нагороду церкви за заслуги з відродження духовності в Україні й утвердження Православної Церкви України та з нагоди 50-літнього ювілею від Дня рукоположення в ієреї – орден Великомученика Юрія-Переможця. Отець Михаїл зізнався: «Я щасливий». Радів із того, що того дня мав змогу відправляти Святкову Літургію зі своїм внуком Михайлом-Петром Комарницьким (молодшим), який обрав шлях дідуся і батька – став священиком. Після смерті коханої дружини, блаженної пам’яті їмості Теодозії, внук для дідуся є опорою і підтримкою, а дідусь для внука – мудрим наставником.

Того дня посвячував храм, збудований із Божою поміччю у місті Трускавці на честь Пресвятої Богородиці, зять отця Михаїла – прот. Ігор Пулик, син якого Андрій Пулик обрав також священичу дорогу та святкував свій День народження.

Саме цього року здійснилася заповітна мрія отця Михаїла. Звершилася велика історична справа: Автокефальна Православна Церква України отримала Томос від Вселенського Патріарха. Господь побачив та оцінив наполегливу боротьбу українського народу за свою самостійність. Він почув наші молитви, і Його Всесвятість, Вселенський Патріарх Варфоломій та Синод Константинопольської Церкви-Матері сказали омріяне, довгоочікуване «так!» незалежній церкві в Україні. Ця подія в історії нашої країни збережеться в одному ряду з Володимировим Хрещенням та проголошенням Незалежності. А православний світ запам’ятає день, коли до родини церков-сестер увійшла повноправна церква України. Томос для нас – фактично ще один Акт проголошення Незалежності України. Він довершить утвердження самостійності Української держави, укріпить релігійну свободу, міжконфесійний мир.

Шановний отче, парафіяни Свято-Михайлівського храму міста Стебника, настоятелем якого Ви є, щиро дякують за те, що наполегливо вчили та вчите нас духовно зростати, пізнавати Божу Всесильність, Його щедроти, ласки та безконечну любов до нас. Бажаємо завжди усміхатися, молодіти в душі, ще довго голосити Божу науку. Доречно згадати слова Серафима Саровського, які додаємо до віночка побажань: «Світіть сонечком, і біля вас засвітяться тисячі». Дорогий отче, нехай поряд із Вами завжди буде надійна рука, яка зможе підтримати, вухо, яке зуміє вислухати, і серце, яке зрозуміє!

У цей великий день дякуємо Матінці Божій за Її милість і ласку. Нехай Вона до Свого Серця тулить, леліє, пестить і голубить! Приносимо в дарунок пречисту лілію душі, яку намагаємося зростити в собі, її доглядаємо щодня. Я дарую букет зі слів, щоб він нас усіх зігрів, щоб нас усіх з’єднав і завжди скріпляв та охороняв.

 

Марія ЦИМБАЛЯК, учитель української мови та літератури Стебницької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №7

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: