Улюблений гріх

Улюблений гріх

Улюблений гріх

 

Обмова, обмовляти,осуджувати,судити, порочити, очорнювати... Здається, немає приємнішого для нас заняття, як це – негідне, бридке, гидке, шолудиве...

Учора в храмі під час Хресної дороги дуже гостро вразила мене думка святого Василія Великого про обмову в аспекті посту: «віддаленні від себе зла, у здержливості язика, у стриманості себе від гніву та у здавленні в собі лихих пожадань, ОБМОВИ, брехні, кривоприсяги».

Якось святого Паїсія запитала одна жінка, як можна завжди матидобрі помисли, коли щодня бачу й чую багато різних неприємностей: крадіжки, злочини, ОБМОВИ, заздрощі, трагедії? Про це часто роздумую, обговорюю, переказую іншим і не можу мати на серці постійного спокою. Старець Паїсій на це відповів: «Пізнав я з досвіду, що люди діляться на дві категорії. Перша категорія подібна до мухи. Муха має властивість сідати на все брудне й нечисте. Навіть якщо вона залетить у сад гарних пахучих квітів, то байдуже пролетить над ними і на жодну з них не сяде, але наполегливо буде шукати якийсь бруд. Подібно й люди цієї категорії всюди шукають лише негатив, навіть там, де його і нема. Але із заздрості будуть вигадувати й насолоджуватися цим.

Друга категорія людей подібна до бджоли, яка знаходить усе чисте й солодке. Навіть коли вона залетить у якесь брудне місце, то буде шукати хоча б кусочок чогось солодкого та приємного і сяде туди, наче б нічого поганого й не помічала. Люди цієї другої категорії завжди вміють зробити добрі висновки, постараються приховати немочі ближніх та зуміють зберегти в собі добрі помисли й позитивні погляди на світ».

Роздумуючи над цим прикладом святого Паїсія, зробімо висновки про себе: до якої категорії належу я? Стережімо свої помисли! Нехай у нашому серці знайдуть місце лише ті з них, які ведуть нас до добра і християнської досконалості!

 

Зиновій БИЧКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: