ТЕПЛА СИЛА ПРОЩЕННЯ

ТЕПЛА СИЛА ПРОЩЕННЯ

ТЕПЛА СИЛА ПРОЩЕННЯ

Святе Письмопід грецьким словом «прощати»  розуміє значення «відпускати». Під прощенням, без сумніву, мається на увазі вибачення кривдникові його усіх неморальних учинків. Наш Спаситель учив своїх послідовників молитися саме так: «Прости нам гріхи наші, бо й ми прощаємо кожному» (Лука 11: 4).

   Ми прощаємо іншим, якщо відпускаємо образу і не вимагаємо компенсації за біль чи втрату, яких зазнали. Біблія вчить, що до прощення нас має спонукувати безкорислива любов, адже вона «не веде лічби образам» (1 Коринтян 13:4, 5). Тому, образно кажучи, любов і є власне цією теплою силою прощення, що не фіксує й не зберігає в собі жодної кривди.

Проте Бог не прощає людям, що грішать свідомо й умисно і які не хочуть визнавати своїх помилок, змінювати поведінку та вибачатись перед тими, кому завдали шкоди (Прислів’я 28:13; Дії 26:20; Євреїв 10:26). Такі нерозкаяні грішники назавжди стають ворогами Бога, тому Він не вимагає, щоб ми прощали тим, кому Він не простив (Псалом 139:21, 22).

А що, коли хтось повівся з нами жорстоко і не хоче вибачитись або навіть визнати свою вину? Біблія радить: «Відкинь гнів і залиши лють» (Псалом 37:8). Хоча в нас може не бути підстав для прощення, однак не дозволяймогніву нас поглинути. Покладаймося на Господа, який обов’язково притягне кривдника до відповідальності (Євреїв 10: 30,31). А в майбутньому Бог подбає про те, щоби душевний біль чи почуття образи, які гнітять нас сьогодні, зникли назавжди (Ісаї 65:17; Об’явлення 21:4).

Якщо ми позбуваємось гніву та образи, це позитивно впливає на наше здоров’я, допомагає нам зберігати спокій і відчувати більше радості (Прислів’я 14:30; Матвія 5:9). А щонайважливіше, коли ми прощаємо іншим, Бог прощатиме і нам (Матвія 6: 14,15).

Зиновій Бичко, журналіст

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: