Книга-спогадів про Юліяна Вороновського

Книга-спогадів про Юліяна Вороновського

Книга-спогадів про Юліяна Вороновського

 

17 квітня у Центрі душпастирства молоді з нагоди 25-ліття інтронізації блаженної пам’яті владики Юліяна Вороновського відбулася презентація книги-спогадів «Владика Юліян Вороновський».

Захід організувала парафія Катедрального собору Пресвятої Трійці. На захід прибули: владика Ігор, митрополит Львівський, владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, владика Григорій, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії, духовенство єпархії та мешканці Франкового краю. Захід провадив о. Тарас Гарасимчук, парох парафії Пресвятої Трійці, та упорядник книги-спогадів, а також Світлана Фаринович, яка займалася літературною редакцією книги.

З привітальним словом до присутніх звернувся владика Ярослав. Єпископ навів слова апостола Павла з послання до Тимотея: «Я боровся доброю борнею, скінчив біг –віру зберіг. Тепер же приготований мені вінок справедливости, що його дасть мені того дня Господь, справедливий Суддя; та не лише мені, але всім тим, що з любов’ю чекали на його появу» (Тим. 4, 7-8). Цими словами можна підсумувати життя владики Юліяна Вороновського, зокрема те, що він зробив для Бога, для Церкви, для свого народу і для кожного з нас. «Любов до Бога і народу була головним мотивом його основних життєвих рішень, коли в 1958 р. він зголошується до студійського монастиря, в 1968 р. стає ієромонахом, у 1986 р. – єпископом, а 1994 р. – єпископом Самбірсько-Дрогобицьким», – зазначив владика Ярослав.

Далі ведучі заходу розповіли про те, як впродовж двох років тривала праця над книгою, та про її зміст. Основу книги становлять 62 спогади, які впорядковані у чотири розділи. Цікавими є спогади одноліток владики; осіб, які перебували пліч-о-пліч із владикою підпілля; осіб, які запізнали єпископа Юліяна на зорі воскресіння Церкви. Із спогадів оо. Романа Мірчука та Івана Терлецького із США дізнаємося про становлення і функціонування семінарійної приспішеної групи та Львівської духовної семінарії Святого Духа у смт. Рудно. Звичайно, найбільшим за обсягом і також цікавим є четвертий розділ, адже тут йдеться про владику як єпископа Самбірсько-Дрогобицького.

Окрім чотирьох розділів зі спогадами, книга містить вступне слово владики Ігоря, архиєпископа і митрополита Львівського, слово упорядника митр. прот. Тараса Гарасимчука, зміст та біографію єпископа Вороновського. У книзі використано цікаві світлини, пов’язані із життям і діяльністю першого єпископа Самбірсько-Дрогобицького. Дизайн книги розробила Марта Походжай. Мовні редактори: Світлана Фаринович та Ігор Трохимчук. Книгу надруковано у дрогобицькому видавництві «Коло».

Упродовж презентації виконувалися мистецькі твори, присвячені владиці Юліяну Вороновському. Відтак враженнями від праці над книгою поділився видавець – Микола Походжай, а також дизайнер книги – Марта Походжай.

Далі до присутніх звернувся владика Ігор. «Форма цієї книги така, що кортить її взяти в руки і погортати», – жартівливо сказав владика Ігор. «Чистий дух покори й любові, якими пройняті спогади про владику Юліяна, надихатиме нас на великі звершення», – сказав промовець.

Наприкінці заходу о. Тарас Гарасимчук подякував усім, хто долучився до видання книги-спогадів «Владика Юліян Вороновський», організаторам презентації та всім, хто прийшов на цей захід.

 

Прес-служба Самбірсько-Дрогобицької єпархії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: